Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

Vetropack Moravia Glass: rekonstrukce vany dokončena

    Společnost Vetropack Moravia Glass dokončila náročnou přestavbu tavicí vany na čiré sklo, a to za použití nejmodernějších technologií.  Rekonstrukce vany včetně navazujících technologií  trvala tři měsíce a vyžádala si celkem 900 milionů Kč. Důvodem investice byla  nutnost  zvýšit výkon a kvalitu produkce a zároveň   také snížit energetickou  spotřebu  tavicího  procesu.

    Jednalo se o  náročnou akci, při které  byla dosavadní  rekuperativní  vana typu  Vetropack Melter rekonstruována na U-plamennou. Během rekonstrukce bylo zabudováno více než 5000 tun žáruvzdorných materiálů a přes 500 tun ocelových konstrukcí.
   Nová U-plamenná vana s tavicí plochou 130,5 m2 a tavicím výkonem 350 t/den   odpovídá nejmodernějším  technologickým poznatkům; lze  očekávat   snížení spotřeby energie na tavení skloviny  o 20 %  a v důsledku toho  i  úměrné snížení  škodlivých emisí.    Součástí investiční akce byla i modernizace navazujících výrobních linek: byly instalovány  nové chladicí pece a transportní linky studeného konce včetně nových paletizátorů.
  Důvodem  tříměsiční ho trvání celé  investiční akce byla její technologická  náročnost:  ze staré vany se musela nejdříve vypustit sklovina;  potom  se vana musela vychladit.  Teprve pak lze provádět  rekonstrukční práce; nová  vana se zase musí natemperovat a naplnit střepy a sklářským kmenem.
  Vzhledem k tomu, že celá akce byla naplánovaná a koordinovaná s ostatními závody mezinárodní skupiny Vetropack,  tříměsíční výpadek  kyjovské sklárny její  zákazníci  vůbec nepocítili.
  Zdroj: Vetropack Moravia Glass (16.11.2014)

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png6.png1.png3.png7.png1.png7.png

Kalendář

Žádné události