Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

V porcelánce Thun 1794 vzniká nové moderní návštěvnické centrum

   Na Karlovarsku přemýšleli o tom, jak pro tradiční výrobu porcelánu zaujmout daleko širší okruh návštěvníků. Zalíbil se jim nápad novináře a průvodce Jaroslava Doliny umožnit návštěvníkům vstup přímo do výrobního závodu, a tak bez jakýchkoliv zkreslení shlédnout současnou výrobu.
 „Pro tento účel jsme vytvořili Návštěvnické centrum, které nabízí úvod prohlídky v showroomu společnosti přes kinosál a návštěvnickou galerii přímo do srdce výroby," říká o historii vzniku Návštěvnického centra generální ředitel porcelánky Thun 1794 Vlastimil Argman. A dodává: "Návštěvnické centrum provozuje Archa Loket, která má dlouholeté zkušenosti v oblasti cestovního ruchu. Společnou prací jsme vytvořili produkt tzv. industriální turistiky, který navštívilo od poloviny roku 2013 do konce října 2015 přibližně dvanáct tisíc návštěvníků.    
  Úvodní částí  Návštěvnického centra v Nové Roli je Porcelánová zastávka, kde se návštěvník     může seznámit se současnou výrobou českého porcelánu, a to včetně těžby základní surovin     kaolinu. Přes showroom firmy a návštěvnickou galerii vede cesta přímo do výrobní haly.
   Zajímavým doplňkem  Návštěvnického centra bylo vybudování Porcelánové školičky, která umožňuje dětem z mateřských a základních škol vytvořit si dle vlastní fantazie hrneček, který jim bude připomínat návštěvu naší společnosti.

    Rozvoj Návštěvnického centra by se neobešel bez vlastních investic, které se podařilo doplnit o získání dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. "S tímto druhem dotace se setkáváme poprvé, není to dotace z evropských prostředků, nýbrž z vlastních národních prostředků, poskytnutá prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj. Již při jejím zpracování jsme si uvědomili, že pro dotační prostředky začínají platit nová a přísnější pravidla, která přináší zvýšenou administrativní zátěž. Díky serióznímu a profesionálnímu přístupu ministerských úředníků se nám daří prostředky postupně čerpat a celou akci realizovat v dohodnutých termínech tak, aby mohlo být centrum od prosince roku 2015 plně k dispozici všem návštěvníkům," uvádí k získané dotaci z MMR Ing. Jaroslav Šimek, ředitel provozu Servis, který má celou realizaci další etapy rozvoje Návštěvnického centra v porcelánce v Nové Roli ve své kompetenci.
  Návštěvnické centrum v porcelánce Thun 1794 je součástí takzvané FabrikTour, turistického balíčku, který provází zájemce po tradičních továrnách Karlovarského kraje. Kromě novorolské porcelánky vede i do sklárny Moser, likérky Jan Becher - Karlovarská Becherovka a odkazuje i na vzdálenější lokality, například Plzeňský Prazdroj.  
  Zdroj: Chebský deník (: 28.11.2015)

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png6.png1.png3.png7.png1.png2.png

Kalendář

Žádné události