Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

P-D Refractories se po 20 letech vrací na polský trh

Výrobce žáruvzdorných materiálů P-D Refractories z Velkých Opatovic na Blanensku se po 20 letech vrací na polský trh. Dodá tam dinasové materiály pro koksárenskou baterii za zhruba 100 milionů korun. Uvedl to ředitel společnosti Tomáš Kožoušek.
 

 foto: P-D Refractories

Dodávka bude směřovat do Čenstochové pro firmu Zarmen, která provádí žárotechnické stavby a provozuje tři koksovny. Pro koksárenskou baterii dodá P-D Refractories kompletní vyzdívku z dinasu. Vedle toho firma vyrábí i šamotové  materiály,se kterými je ale na polský trh obtížné prorazit kvůli levné místní konkurenci. Polsko je  druhým největším vývozcem koksu na světě. „Jsou velmoc i v černém uhlí, které navíc kupují  i v Americe, na lodích převezou a dělají z něj koks,“ uvedl Kožoušek.
  Firma P-D Refractories z Velkých Opatovic na Blanensku měla loni rekordní obrat 1,287 miliardy korun, což je o 13,6 procenta více než v roce 2014. Kladně se na tom podepsalo dokončení půlmiliardové zakázky pro japonskou ocelárnu Nippon Steel. P-D Refractories vyrábí šamotové, vysocehlinité, dinasové a izolační materiály, žáruvzdorné jíly a ostřiva, akumulační magnetit, komínové vložky a žáruvzdorné malty, tmely a betony. Výrobky jsou určeny pro keramické, cementářské, sklářské,koksárenské a vysoké pece.  P-D Refractories patří do nadnárodní skupiny P-D Group. Téměř 80 procent produkce vyváží do více než 45 zemí.
   Zdroj: ČTK(4. dubna 2016)

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png6.png1.png3.png7.png1.png1.png

Kalendář

Žádné události