Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

Sklárna Moser má nové vlastníky

Karlovarská společnost Moser, výrobce luxusního skla, změnila vlastníky. Po několika letech v roli minoritních akcionářů se stali Jiří Zapletal a Josef Brož výhradními vlastníky firmy. Informovala o tom mluvčí společnosti Hana Wollerová. Oba noví vlastníci se v minulosti podíleli na restrukturalizaci Škody Plzeň, Zapletal nejprve jako výkonný ředitel a poté jako generální ředitel a Brož jako autor plánu finanční restrukturalizace.
 

 

 

  Cílem vlastníků je, aby Moser využil svou schopnost vyrábět jedinečné a krásné sklo k svému dlouhodobému rozkvětu. "Přebíráme Moser s úctou a respektem a chceme ho dále rozvíjet tak, abychom na něj mohli být hrdí my, jeho zaměstnanci i celá Česká republika. Moser určitě patří mezi podniky, kterým se říká rodinné stříbro, a tak s ním také budeme zacházet," uvedl nový předseda představenstva společnosti Jiří Zapletal.
   Valná hromada jmenovala novým ředitelem společnosti Františka Schneidera, který v minulosti působil mimo jiné jako generální ředitel Dell pro Českou republiku a obchodní ředitel a člen představenstva O2.
  Společnost Moser patří mezi nejexkluzivnější značky v České republice. Prestižní karlovarská sklárna hospodařila v roce 2015 úspěšně. Prodeje rostly na domácím i zahraničním trhu. Výnosy dosáhly podle zveřejněných informací v roce 2015 částky 402,3 milionu korun, z toho v zahraničí činily 166,6 milionu korun.  Výrobky karlovarské sklárny vlastní významní státníci i panovníci světa. Moser vyrábí už tradičně i hlavní ceny, Křišťálové glóby, pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Loni otevřel Moser nové prodejní galerie v Číně a ve Vietnamu
   Když před několika lety sklárna dokončila své návštěvnické centrum, umožnila zájemcům i pravidelné prohlídky sklárny za provozu. Stala se tak i významným turistickým cílem, který každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků.
    Zdroj: ČTK (5. 12. 2016)

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png6.png1.png3.png6.png6.png1.png

Kalendář

Žádné události