Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

Naše vláknové nanovýrobky překvapily v USA

Nové české vláknové  nanovýrobky představily přední  naše nanotechnologické firmy na dvou   konferencích  v New Yorku a v Bostonu, které se konaly  25. a 27. října 2016. Prezentace se zúčastnili zástupci  firem Contipro, IQ Structures, Nafigate, nanoSPACE, klastru Nanoprogress a výzkumného centra CEITEC.
 Nanovlákno je česká specialita,  technologii Nanospider  vypracoval tým Technické univerzity v Liberci pod vedením Oldřicha Jirsáka; od roku 2005 ji  prodává  česká firma Elmarco.
 

 

 

  Už dnes si lidé mohou u ní  koupit speciální antialergické lůžkoviny s nanotkaninou, které dosahují 100 % účinnosti v boji proti roztočům a alergenům. Nanotkaninu ale nalezneme i v masce, která dokáže v kombinaci s kyselinou hyaluronovou bezbolestně odstranit až 70 % vrásek. Nejen lidskou pokožku dokáží čeští nanotechnologové opravit, v nanotechnologickém klastru Nanoprogress umí už dnes pomocí nanovláken opravit kost do podoby nerozeznatelné od zdravé. Pomocí nanovláken dopravených do poškozené kostní tkáně proběhne osifikace, která opraví kost.

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png6.png1.png3.png7.png1.png1.png

Kalendář

Žádné události